İzleme Heyeti 19 Mayıs Belediyesi'ni ziyaret etti

Samsun Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında oluşturulan İzleme Heyeti, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek, toplumsal cinsiyet alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi topluyor.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Sultan Bulut, Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan ve Samsun Engelli Kadınlar Derneği Başkanı Selma Gündoğdu’dan oluşan İzleme Heyeti, Samsun Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında kamu kurumlarına ziyaretlerini sürdürüyor. İzleme Heyeti, Samsun'da bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının “toplumsal cinsiyet” alanında yaptığı faaliyetler hakkında bilgi toplamak amacıyla dördüncü ziyaretini 19 Mayıs Belediyesi'ne yaptı.
19 Mayıs Belediyesi'nin toplumsal cinsiyet alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan İzleme Heyeti, Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın önemine dikkati çekerek, "Eğitim noktasında 19 Mayıs İlçemizin büyük bir başarıya sahip olduğunu gördük. Kadınlarımıza yönelik hizmetler gözle görülebilir nitelikte. 19 Mayıs İlçesi'ne ve kadınlarımıza verdiği ve bundan sonrada vereceği katkılardan dolayı izleme grubu olarak teşekkür ediyoruz" dedi. 


Sonraki Sayfa: İzleme Heyeti Atakum Halk Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti