Sertifikalı Eğitici Sayısında Artış.

       Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve koordinesini  Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün yürüttüğü Aile Eğitim Programı(AEP)'nı başarıyla tamamlayan 22 meslek elemanı katılım belgelerini aldı.
       27 Kasım – 01 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Aile Eğitim Programlarına katılan ve sertifika almaya hak kazanan 22 meslek elemanı için sertifika töreni düzenlendi.  Samsun North Point Otel seminer salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine İl Müdürü Tekin BALCI İl Eğitim Şube Müdürü Sema BAŞER ÖZTÜRK AEP Formatörleri ve AEP Eğiticileri katıldı.
      Konuşmasında Aile Eğitim Programının önemine değinen İl Müdürü Tekin Balcı, "Aile Eğitim Programı Ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin; eğitim ve iletişimi, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek, aile yaşam becerilerinin artırılmasına, ailelerin sahip olduğu her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır" diye konuştu.
Eğitimler neticesinde Samsun'da ihtiyacı karşılayacak düzeyde eğitici sayısına ulaştıklarını ifade eden Balcı, "Siz eğitimcilerden isteğimiz halk eğitimlerine ağırlık vermeniz ve vatandaşın bu konudaki bilinç düzeyini yükselterek farkındalık oluşturmanızdır" dedi. 
      Eğitici Sertifikası almaya hak kazanan 22 Meslek Elemanının katılım belgeleri, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, İl Eğitim Şube Müdürü Sema BAŞER ÖZTÜRK, AEP İl Formatörleri Zeliha ŞAHİN ve Metanet TANRIKULU tarafından verildi. İl Müdürü Tekin Balcı ayrıca kurum dışından gelerek eğitimlere destek veren eğitimcilere de teşekkür belgesi takdim etti. 
      Tamamlanan eğitici eğitimlerinde 22 meslek elemanına(Avukat, Sosyal Çalışmacı, Uzman Vaizler, Psikolog, Sosyolog, öğretmen, Rehber Öğretmen, Adalet Öğretmenleri vb.) aile eğitim ve iletişimi, hukuk, sağlık, medya ve iktisat başlıklarını içeren 5 alandan madde kullanım riski ve madde bağımlılığından korunma, çocuk ve ergen sağlığı, evlilik ve aile hayatı, bilinçli medya kullanımı, üstün yetenekli çocuklar ve aileleri, internet ve aile gibi 27 farklı modül uzmanlar tarafından tanıtıldı.