Hizmet Alımı Personellerin 4D Kadrolu İşçi Statüsüne Geçiş Başvuru Süreci

 

 

  1. Bütün personeller aşağıdaki gönderilen EK 1 ve Sulh Sözleşmesi formunu   doldurmalıdır.
  2. Ekte olan Örnek formları Personeliniz Kurumu dava ettiyse dolduracak kurumu dava etmeyen personel örnek formları doldurmayacaktır.
  3. Ekte konulan Güvenlik soruşturması arşiv araştırma formu bilgisayar ortamında doldurulacak.
  4. 5 adet vesikalık fotoğraf
  5. Mezuniyet belgesi (e-devletten çıktı alınmalı Diplomanın aslını getirmesine gerek yok)
  6. Çalıştığı işle alakalı sertifika ( bakım güvenlik vs)
  7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmadıklarına dair belge eklenecektir.
 NOT: Bu belgeyi herkesin vermesine gerek yoktur. Bu belge, başvuru sahiplerinden sigortalılık başlangıç tarihi; kadınlar için 23/5/1998, erkekler için 23/5/1994 ve öncesi olanlardan doğum tarihi kadınlarda 1/4/1974, erkeklerde 1/4/1970 tarihinden önce olanlar ile sigortalılık başlangıç tarihi bu tarihlerden sonra ise doğum tarihi kadınlarda 1/4/1968, erkeklerde 1/4/1963 tarihinden önce olanlardan istenecektir. Sigortalılık başlangıç tarihi; www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden alınacak SGK Tescil ve Hizmet Dökümü belgesi esas alınarak tespit edilebilecektir.
 
  1. 04.12.2017  tarihinde çalışan herkes dilekçeyi doldurmalıdır.
  2. Formları her personel kendi evrak kayıt birimine verecek.
  3. SGK Hizmet Dökümü'nü barkodlu olarak   Yazdırarak Vermeli. (e-devlet üzerinden Tüm SGK Hizmet Dökümünüzü görebilmek veya resmi işlemlerde kullanılabilen barkodlu hizmet dökümünüzü alabilmek için SGK tescil ve Hizmet Dökümü https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumumenüsüne tıklayınız. )

 
Not: Şuanda Askerde ve Heyet raporlu olarak kurumda çalışmayan personeller işe başladığı günden itibaren 10 gün içerisinde müracat etmek zorundadır. İşe başlayana kadar dilekçesi alınmayacaktır.
         05.12.2017 Tarihi ve bu tarihten sonra rapor almış olanlar başvurularını 11.01.2018 tarihine kadar yapmalılar.

Ek-1.docx
sulh sözleşmesi.docx
Guvenlik_sorusturmasi (1).xls
ÖRNEK FORMLAR.docx